Początek
O nas słów parę
Jak mieszkamy
Wieści różne
Historia Łomaz
Galerie
"Łomaskie Strony"
Agroturystyka
Odnośniki

 

kontakt
(Lech Zaciura)


OSP w Łomazach
stulecie już blisko!

z łomaskim
rodowodem


strona konserwatora
zabytków


Internet drogą radiową. Szczegóły na ww.ferlab.pl
  1 strona <<< 2 strona >>> 3 strona

portal nauki języków


W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, rzec można w wigilię Wigilii zamieszczamy internetową, barwną wersję nowego numeru "Łomaskich Stron". Wersja papierowa (realna :)) dostępna jest już od kilku dni.
Najnowszy numer obejmuje najwazniejsze wydarzenia ostatnich 3 miesięcy, choć sięgamy do wspomnień naprawdę odległych w czasie :) Tym tajemniczym zwiastunem zachęcamy do czytania. Kliknij na zdjęcie lub
tutaj, by pobrać plik.

Wszystkim mieszkańcom Łomaz i okolic, oraz naprawdę wszystkim-wszystkim, którzy tu zajrzą, życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym roku!
I zapraszamy na kolędę! :)


Jak na pewno niektórzy z Was pamietają, co pewien czas powracamy do akcji pomocy Emilce Habiedzie - naszej współmieszkance, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Emilka potrzebuje stałej rehabilitacji, stąd nasze stałe powroty do tematu pomocy Emilce.
Tym razem apelujemy przede wszystkim do młodzieży o zbieranie plastikowych nakrętek na butelki i przekazywaniu ich w szkole panu Arturowi Romaniukowi (to pan od sukcesów naszych taekwondzistów!).
Pomoc będzie jeszcze skuteczniejsza, jeśli nakrętki będą według kolorów.

Gorąco Was wszystkich zachęcamy, bo cel jest szlachetny, a i napoje będą nam lepiej smakowały! :)

W żółtozłotej ramce prezentujemy jesienny numer Łomaskich stron. Znajdziecie tu relację z dożynek gminnych i wielu innych wydarzeń, wspomnienie z czasów wojny i współczesne sukcesy sportowe. Obok wywiadu z papieżem znajdziemy tekst radnego powiatowego Romualda Kulawca. Kliknij na okładkę i ściągnij egzemplarz dla siebie.
Żeby ściągnąć Łomaskie strony, możesz kliknąć też ty :)
Atrakcją dożynek miało być wynoszenie chętnych w powietrze balonem - tak było rok temu. Tym razem udało się mniej niż połowicznie, gdyż porywisty wiatr i brak miejsca nie pozwolił baloniarzom rozwinąć skrzydeł. Na filmie autorstwa Andrzeja Hejno widzimy próby lotów. Ale tego dnia to widoki z ziemi były ciekawsze niż z góry :)

Choć "Łomaskie Strony" są pismem nieregularnym, to potrafią zaskoczyć numerem specjalnym. Ten na 8 stronach prezentuje relacje: z Dożynek Gminnych, Jarmarku Jagiellońskiego, Pikniku Rodzinnego, a także historię Strażackiej Orkiestry Dętej przy łomaskiej OSP i opis Łomaz ze słynnej Monografii Powiatu Bialskiego autorstwa Bolesława Górnego.
Tu klikamy, ściągamy i czytamy :)


13 lipca (sobota) 2013 r.

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, Wójt Gminy Łomazy, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej zapraszają na V Spotkanie z Kulturą Tatarska i Regionalną.
Kliknij na plakat po prawej, ukaże się pełny program imprezy.


Troszkę wydłużył nam się cykl i z zamiast kwartalnika z Łomaskich Stron wyszedł półrocznik :) Tuż przed Jarmarkiem Jagiellońskim AD 2013 ukazał się37 nr pisma, w którym poostają stałe rubryki, jak tekst radnego powiatowego Romualda Kulawca, tematy sportowe (sukcesy piłkarzy i taekwoondzistów, wspomnienia, spotkania z literaturą i zaległe newsy. Trzymamy formę i zapraszamy do czytania, a jesienią nowy numer! :)
Tu kliknij, by ściągnąć

Zapraszamy serdecznie w niedzielę 30 czerwca na VIII Łomaski Jarmark Jagielloński. Pełną listę atrakcji znajdziecie na stronie Gminy Łomazy - o tu kliknij :)
Zwracam uwagę, że imprezy rozpoczną się już w sobotę "łomaskim wimbledonem" na Orliku! Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się imprezy w GOK-u - m.in. wystawa o Polesiu. Zapraszam do zapoznania się z programem i życzę dobrej zabawy!

Mordercze pluszaki Lecha Zaciury :)
Nasz łomasko-bialski autor wszedł właśnie na drogę wydawnictw elektronicznych :) "Pluszaki na Venonie" to pierwsza książka Lecha Zaciury wydana w formie ebooka, czyli książki elektronicznej. Można ją czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub specjalnym czytniku (np. Kindle).
Nowa książka zawiera opowiadania science fiction i sensacyjne. Dostępna jest od 16 kwietnia 2013 w serwisie virtualo.pl, a lada dzień także w innych księgarniach jak: merlin, empik, gandalf i inne.
Zapraszamy do zajrzenia - pierwsze opowiadanie można pobrać i przeczytać gratis.

DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁOMAZACH!

Dnia 26.03.2013 r. w szkole podstawowej odbyła się uroczystość poświęcona patronowi szkoły - Tadeuszowi Kościuszce. Kliknij, by obejrzeć relację!


Kochani! Emilka Habieda to wspaniałe dziecko - niestety, choruje na mózgowe porażenie dziecięce.
W ubiegłym roku Czytelnicy "Łomaskich Stron" przyczynili się do rehabilitacji Emilki przekazując na ten cel 1% swego podatku.
Rodzice Emilki piszą: "Każdy dzień jest walką o jak najlepszą sprawność naszego dziecka w przyszłości, a jest to możliwe tylko dzięki systematycznej, codziennej rehabilitacji."
Ponawiamy więc prośbę o wsparcie dla Emilki. Będą to pieniądze wydane w najlepszy sposób.
Prosimy o przekazanie 1% podatku przez tych, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem, z wielką wdzięcznością będą widziane darowizny przekazane nie tylko w ramach rozliczenia podatkowego.
Poniżej podajemy "namiary" na potrzeby wypełnienia PIT-u.
Nazwa organizacji pożytku publicznego:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
KRS: 0000037904
W rubrycze "Informacje uzupełniające - cel 1%" proszę wpisać:
NA REHABILITACJĘ HABIEDA EMILIA (10843)

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc!
Anna i Grzegorz Habieda

Pięęękną mamy zimę tej wiosny, nie? Dostaliśmy właśnie wielkanocną korespondencję od Katarzyny Dubikowskiej. Na zdjęciu córeczka pani Kasi, Iwettka z przyjacielem. Przyjaciel nieprędko się rozpuści i Iwettkę opuści - tak można rzec patrząc przez okno.
Dziękując za super zdjęcie, życzymy mniejszym i większym przyjaciołom dużo zdrowia, radości i obfitego... śniegusa-dyngusa!Zapraszamy do posłuchania pastorałki Mateusza i Lecha
w wykonaniu Oli. :)Bożonarodzeniowy numer Łomaskich Stron z 2012 r. jest zarazem pierwszym wydanym kwartalnie. Za to treść jest bardzo bogata i naprawdę warto zajrzeć do środka. Mamy dużo dobrych wiadomości z różnych dziedzin. Proszę klikać, ściągać i oglądać! :)


Czytelnicze atrakcje pod choinkę (i nie tylko!)

Kochani, ukazały się ostatnio nowe wydawnictwa dla dzieci, które bardzo polecamy, a w dodatku "maczał w nich palce" nasz krajan Lech Zaciura :)
"Czyżyk i spółka" - ten zbiór opowieści o ptakach jest z nami jako książka od roku. Teraz ukazał się w wersji audio, a wszystkie 21 opowiadań czyta wspaniale znakomity aktor Marek Kondrat.
Z kolei "Opowieści wigilijnej gwiazdki" to cudnie wydana książka z opowieściami bożonarodzeniowymi. Świetny prezent dla dziecka na Mikołaja lub pod choinkę.
Są tu opowiadania kilku pisarzy, w tym Lecha Zaciury - najwięcej, bo aż 4 :)
Możesz teraz: przeczytać jedno z opowiadań Lecha z "Opowieści wigilijnej gwiazdki" lub posłuchać jednego z opowiadań z książki "Czyżyk i spółka". Wystarczy kliknąć!Obie pozycje są dostępne w bialskich księgarniach (ok. 17zł "Czyżyk i spółka" audio i ok. 30zł "Opowieści wigilijnej gwiazdki"). Najpewniejszy jest SAS, ul. Sidorska 2K. Warto wcześniej zadzwonić:
Księgarnia SAS (Sidorska 2K), tel.: 83 342 60 46
Księgarnia Światłowscy (Warszawska 1), tel.: 83 343 74 66
Księgarnia Słoń (Plac Wolności 12), tel.: 83 342 11 50


SUKCES ŁOMASKICH PIŁKARZY
Piłkarze Gimnazjum z Łomaz zdobyli 9. miejsce w III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. To wielki sukces - zwłaszcza, że turniej był ogólnopolski.
Uroczysty Wielki Finał odbył się już 13 października na Warszawskim Torwarze. Teraz wracamy do tego wydarzenia, prezentując fotorelację z niego. Kliknij TUTAJ lub na zdjęcie, aby obejrzeć relację i przeczytać felieton, jaki na temat naszego sukcesu zamieścił tygodnik Wspólnota Bialska.

BRAWA DLA SEBASTIANA!
O tym mówi cała Polska i nie tylko! Sebastian Powszuk - Łomazianin z pochodzenia - wygrał międzynarodowy konkurs graficzny Fotolia TEN. 24-latek pokonał blisko 1300 uczestników z całego świata, a wśród nagród, które zdobył za zwycięstwo, jest udział w tworzeniu kampanii reklamowej o wartości 750 tys. zł.
Tematem pracy Sebastiana były "Podróże".
Oto zwycięska praca Sebastiana. Kliknij, by ujrzeć ją na całym ekranie.
Gratulujemy Sebastianowi Powszukowi i jesteśmy z niego dumni. To wielki sukces.
Życzymy Ci, Sebastianie, wielu dalszych sukcesów i zawitania na trwałe do grona rozchwytywanych na całym świecie grafików! Masz wielką fantazję i zdolności!
Inne prace Sebastiana są na stronie: www.powszuk.com

Niebieski prostokąt pokazuje miejsce, gdzie w Polsce leżą nasze tereny. Kliknij na mapkę, aby zobaczyć je w zbliżeniu.


Strona Urzędu Gminy Łomazy


Książki Lecha Zaciury
- Łomazianina! :)


Poznaj "Czarodziejskie przygody Franka". To piękna książka - nie tylko dla dzieci.


"Franek i duch drzewa"
to 2 część przygód Franka. Znajdziesz w dobrych księgarniach.


"Czyżyk i spółka" to moja
trzecia książka dla dzieci.
Opowiada przygody ptaków.


"Gitara dla początkujących"
to poradnik + płyta DVD, napisany wspólnie z Mateuszem Małkiem.


"Ułeczka" to mój debiut. Zawiera historie, które zdarzyły się w Łomazach.

 

projekt i wykonanie Lech Zaciura 

web stats stat24         Katalog stron     Katalog Stron www